8/11/2013

30 dni z Mel B + boczki Tiffany - TYDZIEŃ DRUGI

Naprawdę już drugi tydzień wyzwania za mną? Jak ten czas szybko leci. Mam wrażenie, że dopiero wczoraj pisałam relację z pierwszego tygodnia ćwiczeń, a tu już minęło kolejne 6 dni. Za szybko, stanowczo za szybko mijają te wakacje!
Po niedzielnej przerwie poniedziałkowy trening okazał się niemałą trudnością. Jeden dzień, a moje mięśnie już mocno się rozleniwiły. Zacisnęłam jednak zęby i ostro ćwiczyłam. W nagrodę udałam się z przyjaciółką nad wodę, ale żeby nie było tak łatwo i przyjemnie - rowerem. Około pół godziny w jedną i nieco więcej w drugą stronę, razem - ponad godzina jazdy w 60% pod górkę.

Wtorkowy trening przyniósł niespodziewany ból mięśni pośladków w czasie ćwiczeń. Do tej pory sądziłam, że to 10 - minutowy trening nóg oraz boczki są najcięższą partią. Zmęczenie i to specyficzne uczucie podczas ćwiczeń (coś pomiędzy bólem, ściągnięciem i rozgrzaniem - mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli)  uświadomiły mi, że chyba nie doceniłam tej części treningu z Mel.

W środę, dla odmiany postanowiłam zrobić ćwiczenia ABS zamiast planowego 10 - minutowego treningu brzucha. Raz na jakiś czas przyda się odmiana, zarówno dla umysłu jak i mięśni. Nadal nie jestem w stanie stwierdzić, który zestaw ćwiczeń jest cięższy. W ABS większość ćwiczeń jest wykonywana w pozycji półleżącej, z przewagą typowych 'brzuszków' w różnych odsłonach, natomiast w 10 - minutowym treningu ćwiczenia w pozycji półleżącej przeplatane są z tymi w pozycji półsiedzącej np. z prostowaniem i zginaniem nóg czy przekładaniem butelki między uniesionymi nogami.

W piątek i sobotę musiałam poradzić sobie bez Mel oraz Tiffany. Nie miałam dostępu do komputera, a co za tym idzie, do wideo z ćwiczeniami. Na szczęście pamiętam już większość ćwiczeń, gorzej jedynie z ich kolejnością. Ustawiłam zatem minutnik i pracowałam sama. Muszę napisać, że to jednak nie jest to. Z Mel i Tiff trening przebiega jakby szybciej i przyjemniej. Nie pozostało mi jednak nic innego, jak tylko załączyć muzykę i brać się do roboty. Wspomnę tutaj, że świetnie ćwiczyło mi się przy utworach z Eska Live Remix - polecam wszystkim ćwiczącym!

Co zaobserwowałam w tym tygodniu? W czasie ćwiczeń mięśnie pracują jakby ciężej, mocniej odczuwam ich napięcie. Po treningu są twarde jak głazy. Coraz lepiej wygląda mój brzuch. Powoli znika tłuszczyk z dolnych partii, z czego jestem bardzo zadowolona.


Poza tym ćwiczenie w pomieszczeniu, gdzie panuje ok.30°C to istna męka. Każdy trening kończyłam niemiłosiernie mokra i zdyszana. Ale jestem dumna - mimo ukropu i zmęczenia nie pękłam i każdego wieczora, bo zazwyczaj dopiero wtedy da się jako tako egzystować oraz ćwiczyć, brałam się do roboty. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie nieco chłodniej, bo mój zapał do treningu w takim skwarze może nie być na tyle silny. :)

A jak Wam idą ćwiczenia?

Pozdrawiam, klamarta.

8 komentarzy:

 1. Ja przy tych upałach odpuściłam trening, ale już niedługo wracam. Życzę powodzenia przy dalszych ćwiczeniach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te upały potrafią wykończyć bardziej niż porządny trening. A trening plus upały to już katastrofa. Ale dałam radę! :)
   Dzięki! :)

   Usuń
 2. Ja planuję od września, teraz chcę jeszcze trochę wakacji;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z początkiem szkoły będę mieć zapewne 60% czasu mniej, dlatego postanowiłam zacząć w wakacje. Co nie oznacza, że po tym wyzwaniu rezygnuję z ćwiczeń. Zapewne jednak nie będzie to trening codzienny, a 2-3 razy w tygodniu.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Warto, zarówno dla późniejszych efektów wizualnych, jak i zdrowia i kondycji.

   Usuń
 4. ja jestem leń :((( obiecałam sobie i nic z tego :((((( po tym wpisie JUTRO BUDZE SIE Z EWA CHODAKOWSKĄ! cwicze tak mało regularnie, że nic nie widac :((((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do czasu aż rozpoczęłam ćwiczenia z Mel i Tiffany też zaczynałam np. regularne bieganie, a po tygodniu przestawałam, bo już mi się nie chciało. A tłumaczyłam, że nie mam czasu, pada deszcz itd. To chyba pierwszy raz, kiedy tak się zawzięłam i ćwiczę. Dużo pomógł blog - wiem, że została tutaj dodana inf. o tym, że rozpoczęłam ćwiczenia, moje obserwatorki ją przeczytały i teraz najzwyczajniej w świecie nie mogę ot tak przestać i napisać, że mi się nie chciało.:)

   Usuń