6/06/2013

Euromelanoma 2013

Jak głosi przysłowie "Lepiej późno niż wcale". O kampanii "Euromelanoma 2013" dowiedziałam się przypadkiem z Facebooka bloga Agata ma nosa. Początkowo wcale nie miałam zamiaru brać udziału w całej akcji. Zerknęłam jednak na stronę internetową i okazało się, że w moim mieście jedna jedyna doktor angażuje się w całą akcję. Zadzwoniłam, by zapytać, jak wygląda cała sprawa. Od słowa do słowa i... umówiłam się na wizytę.
Na czym polega cała kampania? 
 "Euromelanoma jest to ogólnoeuropejska kampania profilaktyki raka skóry, której celem jest rozpowszechnianie informacji o zapobieganiu raka skóry, wczesnym rozpoznaniu i leczeniu."
 Źródło: euromelanoma.org

Źródło: laroche-posay.pl

Według informacji z powyższego bannera akcja trwa do 5.06.2013r. włącznie, jednak lekarz dermatolog, z którą się skontaktowałam, zaprosiła mnie na wizytę w piątek. Warto zatem zajrzeć na stronę akcji i poszukać swojego miasta. Być może uda Wam się umówić na całkowicie bezpłatne badania. Wiem, że w wielu miastach już parę/kilkanaście dni temu nie było wolnych miejsc, w wielu miastach żaden lekarz nie wyraził chęci wzięcia udziału w kampanii (wiadomo - jak za darmo, to i po co...), jednak moim zdaniem jak najbardziej warto próbować. Sama mam mnóstwo pieprzyków, mniejszych, większych, z upływem czasu jest ich coraz więcej. Wolę mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Poddałyście się już badaniu? A może dopiero się wybieracie?

Pozdrawiam ciepło, klamarta.

2 komentarze: