8/26/2012

Biały Jeleń - szampon do włosów z czystą bawełną

Biały Jeleń to seria kosmetyków, do których tysiące Polaków ma zaufanie. Zawsze, kiedy inne firmy zawodzą, można powrócić do starej, dobrej Polleny Ostrzeszów i Białego Jelenia. Właśnie w takiej sytuacji sięgnęłam po szampon do skóry suchej i wrażliwej ze skłonnością do alergii z tejże serii. Po przejściach z kosmetykiem Diplona (do przeczytania tutaj) nie wiedziałam, jaki szampon kupić, by już dostatecznie wysuszonej i podrażnionej skóry głowy nie doprowadzić do jeszcze gorszego stanu (jeśli byłoby to możliwe). Mama doradziła mi, bym sięgnęła właśnie po Białego Jelenia. Opis na butelce brzmiał całkiem obiecująco(nie licząc składu, z którym wolałam się bliżej nie zapoznawać -SLS itd.), zatem produkt ten powędrował do mojego koszyka.


Szampon nie do końca spełnił moje oczekiwania. Skóra głowy nadal jest nieco wysuszona, łuszczy się i swędzi. Jednakże nie jest to szampon przeciwłupieżowy, więc nie można wymagać od niego działania czysto przeciwłupieżowego. Aczkolwiek jeżeli szampon przeznaczony jest do skóry suchej i wrażliwej, to mógłby nieco lepiej ją nawilżać. Zatem, w tej kwestii będę musiała posiłkować się kosmetykiem eliminującym łupież.
Natomiast oczyszczanie włosów wychodzi mu całkiem nieźle. Czasami włosy "skrzypią" w trakcie spłukiwania, co, przynajmniej ja, odczytuję jako oznakę dobrego mycia. Jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie.
Ułatwione rozczesywanie, wygładzona powierzchnia włosa - nie jestem do końca pewna - moje włosy są  suche, niesforne, plączą się, zatem z całą pewnością sam szampon nie jest w stanie działać na nie tak, by były gładkie, miękkie i w ogóle "och i ach".
Zapach szamponu jest nieco ziołowy - delikatny, nie pozostaje zbyt długo na włosach. Konsystencja - bardzo rzadka(zużyłam dwie butelki - przy drugiej była bardziej zwarta, jednak nadal dość lejąca). 


Podsumowując stwierdzam, że szampon ten działa tak, jak na serię Biały Jeleń przystało - nie robi krzywdy. Nadaje się dla alergików i osób ze szczególnymi potrzebami i wymaganiami w kwestii kosmetyków. Jednak ze względu na to, że skóra na mojej głowie, nawet z jego pomocą, nadal nie otrząsnęła się po spotkaniu z szamponem z Diplona, kolejnej butelki już nie kupię. 
Dodać muszę, że dobrze nadaje się do mycia pędzli - włosie z pędzli EcoTools po jego użyciu pozostało w idealnym stanie.

Do następnego razu, K.

2 komentarze:

  1. nigdy nie próbowałam kosmetyków tej firmy. i powiem szczerze, że ani szata graficzna butelki, ani nazwa zupełnie mnie nie zachęca.. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzeba przyznać, że grafik nie napracował się przy projektowaniu tej butelki. :) Jednakże każdy kosmetyk z Białego Jelenia ma tak prostą szatę graficzną.

    OdpowiedzUsuń